Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 13 do 19 kwietnia 2016 r.

13.04.2016 r. godz. 0418

            Tlenek węgla w mieszkaniu w miejscowości Nakieł gmina Jednorożec. Pięć osób poszkodowanych w tym troje dzieci. W chwili dojazdu służb ratowniczych na zewnątrz znajdowały się cztery osoby dorosłe i 3-tygodniowy noworodek. Okna w części budynku były otwarte w celu przewietrzenia pomieszczeń. Po dojeździe Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej strażacy zabezpieczeni w środki Ochrony Dróg Oddechowych i wykrywacz gazowy dokonali przeszukania budynku i pomiaru stężenia tlenku węgla. W trakcie przeszukiwania pozostałej części budynku znaleziono dwójkę śpiących dzieci w wieku 10 i 13 lat. Okna w tym pomieszczeniu były zamknięte, a urządzenie wykazywało obecność „czadu”. Natychmiast ewakuowano dzieci ze strefy zagrożenia i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Służba medyczna podjęła decyzję o przewiezieniu do szpitala rodziców i trójki dzieci. Po wykonaniu wentylacji pomieszczeń urządzenia pomiarowe nie wykazywały stężenia tlenku węgla. Strażacy pouczyli właściciela o konieczności sprawdzenia pieca grzewczego i przewodów kominowych przez specjalistę.

13.04.2016 r. godz. 2128

            Pożar drewnianej stodoły w Parciakach gmina Jednorożec. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęte było wnętrze budynku, a ogień wydostawał się na zewnątrz. Pożar stwarzał zagrożenie drewnianej szopie usytuowanej bezpośrednio przy palącym się budynku. Zamiarem taktycznym dowódcy było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na przyległy budynek i ugaszenie pożaru. W czasie działań gaśniczych prowadzono niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji stodoły, które stwarzały zagrożenie ratownikom. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około 75% wnętrza stodoły.

14.04.2016 r. godz. 1553

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 57 w Mchówku gmina Przasnysz. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się w rowach po przeciwnych stronach drogi. Przed przyjazdem służb ratowniczych, świadkowie zdarzenia z innych pojazdów pomogli wydostać się kierującej z Matiza. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych samochodach, kierowali ruchem drogowym (chwilowo ruch drogowy był wstrzymany i wyznaczono objazd). Po usunięciu jednego samochodu, który częściowo wystawał na pobocze na boczną drogę działania zakończono.

W wyniku zderzenia niszczeniu uległo: Daewoo Matiz – z prawej strony: część pokrywy silnika, zderzak i błotnik; Opel Corsa – lewy tylny błotnik z zawieszeniem i przód samochodu.

18.04.2016 r. godz. 1550

            Pożar drewnianych budynków gospodarczych w Zdziwóju Starym gmina Chorzele. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęte były dwa budynki gospodarcze przylegające bezpośrednio szczytami do siebie. Zagrożony był drewniany budynek mieszkalny położony około 12 m od miejsca pożaru. Zamiarem taktyczny dowódcy było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na dom i ugaszenie pożaru. Strażacy podawali prądy gaśnicze wody w obronie domu i w natarciu na ognisko pożaru. W międzyczasie wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji obiektów, które stwarzały zagrożenie. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległy całkowicie budynki gospodarcze.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments