Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 11 do 16 lutego 2015 r.

12.02.2015 r. godz. 2003

            Pożar drewnianej stodoły, krytej eternitem w Chorzelach na ulicy Zarębskiej. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był cały budynek. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej podając na palącą się stodołę 2 prądy gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru usunięto spalone elementy konstrukcji budynku i przeszukano teren objęty pożarem celem wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Działania gaśnicze trwały 1 godz. 40 min. W działaniach udział brały 4 zastępy straży oraz 17 ratowników.

14.02.2015 r. godz. 1938

            Pożar w budynku mieszkalnym na ul. Rynek 11 w Przasnyszu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził silne zadymienie w mieszkaniu na 2 piętrze. Strażacy natychmiast weszli do mieszkania zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wraz z linią gaśniczą szybkiego natarcia w celu zlokalizowani pożaru. Po rozpoznaniu okazało się że płonie drewniana konstrukcja ściany pod tynkiem cementowo wapiennym. Po wykonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych pożar ugaszono. Wczesna godzina zdarzenia i szybkie zgłoszenie pożaru umożliwiły jego szybką lokalizacje i ugaszenie. W skutek pożaru nikt nie został poszkodowany.

 

             W dniach 12 i 13 lutego na zalewie rzeka Węgierka w Przasnyszu przy ul. Zawodzie odbywały się ćwiczenia ratownicze dla funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Założeniem ćwiczeń było wydobycie osoby tonącej, pod którą zarwał się lód. Strażacy doskonalili techniki  ratownicze dotarcia do osoby poszkodowanej przy pomocy sań lodowych, drabin oraz prawidłowego poruszania się po cienkim lodzie. Zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance lub rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie, ponieważ cienki, kruchy lód może się załamać pod twoim ciężarem. Co roku straż pożarna odnotowuje wiele utonięć spowodowanych właśnie na skutek takiego nierozważnego zachowania.

KP PSP w Przasnyszu

mł.asp. Piotr Kuligowski


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments