Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 10 do 16 sierpnia 2016 r.

14.08.2016 r. godz. 1630

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu na skrzyżowaniu ulic św. St. Kostki z Ciechanowską. W wyniku wypadku ucierpiały dwie osoby. W chwili przyjazdu straży pożarnej osoby podróżujące samochodami znajdowały się poza nimi. Samochód Volvo stał na jednym pasie ul. Św. St. Kostki blokując przyjazd, natomiast Nissan leżał na dachu blokując ulicę Ciechanowską. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wdrożyli procedury medyczne wobec poszkodowanej podróżującej Nissanem, którą przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. W międzyczasie odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe oraz wyciekłe płyny z dróg.

W wyniku wypadku w VOLVIE V40 zniszczeniu uległ przód, natomiast w NISSANIE JUKE cała karoseria.

14.08.2016 r. godz. 1839

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Chorzelach na skrzyżowaniu ulic Zduńskiej z St. Komosińskiego. W wyniku wypadku ucierpiały dwie osoby. W chwili przyjazdu straży pożarnej uszkodzone pojazdy całkowicie tarasowały przejazd na ulicy Zduńskiej. Osoby poszkodowane o własnych siłach opuściły pojazdy, którymi zajął się zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilania elektryczne w obu pojazdach, zorganizowali objazd i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód Peugeota 208 i prawy bok VW Passata.

14.08.2016 r. godz. 2252

            Wypadek samochodu osobowego w Bogdanach Wielkich gmina Chorzele. W wyniku wypadku ucierpiała jedna osoba, którą pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala. W chwili przybycia straży pożarnej uszkodzony samochód leżał na boku na drodze powiatowej zajmując jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitym samochodzie i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni. W czasie trwania akcji ratowniczej ruch drogowy na drodze powiatowej był całkowicie zamknięty.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Mercedes W210.

15.08.2016 r. godz. 1502

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych na łuku drogi w Krukowie gmina Chorzele. W wyniku wypadku ucierpiały dwie osoby, które zostały przewiezione karetkami do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód VW znajdował się poza jezdnią, natomiast DAEWOO stał na kołach na jednym pasie drogi. Wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanej kobiecie, którą przekazali służbie medycznej, kierowali ruchem drogowym, odłączyli zasilania elektryczne w pojazdach, usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe z drogi.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ – lewy bok VW Golfa oraz lewy przód Daewoo Kalos.

15.08.2016 r. godz. 1920

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Sierakowie gmina Przasnysz. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochody znajdowały się poza jezdnią. Osoby podróżujące były poza pojazdami, bez obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne z drogi.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ lewy błotnik i maska Hondy Civic oraz zderzak i tylna klapa Opla Merivy.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna czternaście razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments