Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 10 do 16 grudnia 2014 r.

10.12.2014 r. godz. 0703

            Kolizja samochodu osobowego w miejscowości Budy Prywatne gm. Krasnosielc (obszar chroniony Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu). W chwili dojazdu zastępu OSP na miejsce zdarzenia kierujący znajdował się poza pojazdem z letkimi obrażeniami głowy i krwotokiem z nosa. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu poprzez założenie kołnierza ortopedycznego, opatrunku osłonowego i wdrożeniu procedury wsparcia psychicznego. W międzyczasie zabezpieczono teren akcji i odłączono instalacje elektryczną w uszkodzonym pojeździe. Następnie poszkodowanego przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód i lewy bok pojazdu Suzuki Vitara.

10.12.2014 r. godz. 2246

            Pożar samochodu osobowego w miejscowości Piechy gm. Czernice Borowe. W chwili dojazdu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia pożarem była objęta komora silnika i przedział pasażerski samochodu. Działania straży polegały na ugaszeniu palącego się pojazdu jednym prądem gaśniczym wody.

16.12.2014 r. godz. 1541

Wypadek samochodu osobowego i ciężarówki w Sierakowie gm. Przasnysz. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne (podróżujący samochodem osobowym). W chwili dojazdu straży pożarnej samochód ciężarowy znajdował się na jezdni, a kierowca bez obrażeń ciała na zewnątrz samochodu. Natomiast samochód osobowy stał poza drogą, wewnątrz rozbitego pojazdu znajdowało się dwóch mężczyzn (kierowca i pasażer), trzeci podróżujący przebywał na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do poszkodowanych, wydobyli ich z pojazdu i przekazali służbie medycznej. W międzyczasie odłączyli instalacje elektryczne w obu pojazdach. Na zakończenie działań usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Rover 600 oraz lewy przód ciężarówki Iveco Eurocargo.

            Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna gasiła pożar sadzy w kominie, pożar kontenera na śmieci oraz  ściągała uwięzionego kota na drzewie.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments