Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 07 do 13 kwietnia 2014 r.

07.04.2014 r. godz. 0908

            Pożar składu surowców wtórnych w Lesznie gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęty był otwarty skład surowców wtórnych na powierzchni około 100 m2. Pożar stwarzał zagrożenie budynkowi na sąsiedniej posesji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia na zagrożony budynek.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo około: 1,8 t folii, 6 t kartonu, 2,5 t sznurka i 3 t worków.

09.04.2014 r. godz. 1451

            Wypadek samochodu osobowego w Dębinach gmina Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży rozbity pojazd znajdował się poza jezdnią na boku, natomiast poszkodowanym zajmował się personel medyczny, którego po opatrzeniu ran przewieziono do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali dostęp do komory silnikowej narzędziami hydraulicznymi w celu odłączenia zasilania elektrycznego.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ Ford Ranger.

10.04.2014 r. godz. 0317

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. Królewieckiej. W wyniku zderzenia nikt nie poniósł obrażeń ciała. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się na chodniku. Podróżujące osoby były na zewnątrz i nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia odłączyli instalację gazową w jednym z samochodów oraz instalacje elektryczne. Używając wyciągarki linowej odciągnęli jeden z samochodów od uszkodzonego ogrodzenia posesji. Wyciekłe płyny eksploatacyjne zneutralizowano i usunięto.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległy przody w Omedze i Golfie oraz około 5 mb ogrodzenia z siatki.

11.04.2014 r. godz. 0650

            Zakleszczona sarna w ogrodzeniu szpitala w Przasnyszu. W chwili przybycia straży pożarnej sarna znajdowała się pomiędzy przęsłami ogrodzenia szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uwolnili  i okryli wycieńczone zwierzę. Przybyły po kilku minutach lekarz weterynarii po dokonaniu oględzin stwierdził, że sarna padła z wycieńczenia. Zwierzę zabrały odpowiednie służby MZGKiM.

11.04.2014 r. godz. 1637

            Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Starzyńskiego w Przasnyszu. Podróżowały trzy osoby, dwie poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbite samochody znajdowały się na jezdni. Podróżujące osoby były na zewnątrz pojazdów. Przybyła służba medyczna zajęła się poszkodowanymi kierowcami, których przewieziono później do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczna w uszkodzonych pojazdach, usunęli pozostałości i płyny eksploatacyjne z jezdni oraz kierowali ruchem drogowym.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległo: przednia część Opla Vectry; przód, lewy bok i zawieszenie Mazdy CX-7 oraz około 3mb fundamentu ogrodzenia.

12.04.2014 r. godz. 1639

            Zabezpieczenie lądowania i startu śmigłowca LPR w Kakach Mroczkach gmina Krzynowłoga Mała. Strażacy zabezpieczali miejsce lądowania i startu śmigłowca LPR, który zabierał osobę poszkodowaną przekazywaną przez zespół karetki pogotowia.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments