Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 06 do 12 maja 2015 r.

08.05.2015 r. godz. 1121

            Zderzenie czołowe dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 57 pomiędzy Opaleńcem a Wyżegami gmina Chorzele. Cztery osoby poszkodowane przewiezione do szpitala (w tym jedną osobę przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym).

W chwili dojazdu straży pożarnej Ford Fiesta leżał na dachu na jednym pasie drogi, a Opel Vectra stał w przydrożnym rowie. Dwoje pasażerów z forda i kierowca z opla znajdowali się na zewnątrz pod opieką medyczną, natomiast kierowca forda był zakleszczony wewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do uwalniania poszkodowanego kierowcy. Używając narzędzi hydraulicznych usunęli drzwi samochodu, następnie przy pomocy noszy typu „deska” ewakuowano poszkodowanego ze strefy zagrożenia. Służba medyczna przewiozła rannego kierowcę do śmigłowca LPR, który wylądował w Wyżegach w miejscu wyznaczonym i zabezpieczonym przez straż pożarną. Strażacy w międzyczasie odłączyli zasilania elektryczne w rozbitych samochodach, usunęli wyciekłe płyny eksploatacyjne i pozostałości powypadkowe z jezdni, współdziałali w organizacji ruchu drogowego (w początkowej fazie działań ratowniczych, ruch na drodze krajowej był całkowicie wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo).

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Ford Fiesta i Opel Vectra.

08.05.2015 r. godz. 2242

            Pożar poddasza budynku mieszkalnego i drewnianego pomieszczenia WC w miejscowości Borowe Gryki gmina Krzynowłoga Mała. W chwili dojazdu straży pożarnej paliło się pomieszczenie WC przyległe do budynku i część dachu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległo pomieszczenie WC oraz kilka krokwi więźby dachowej z pokryciem.

12.05.2015 r. godz. 1056

            Zderzenie samochodu osobowego z ciężarowym w Rycicach gmina Chorzele. Dwie osoby poszkodowane przewiezione do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej rozbity samochód osobowy stał na kołach na drodze tarasując pas jezdni, natomiast ciężarówka stała po przeciwnej stronie drogi na kołach w przydrożnym rowie. Służba medyczna opatrywała w karetce poszkodowaną pasażerkę samochodu osobowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i z drugim zespołem medycznym ewakuowali kierowcę samochodu osobowego na noszach typu deska. Kierowca ciężarówki samodzielnie opuścił kabinę i nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Strażacy w międzyczasie odłączyli zasilania elektryczne w rozbitych samochodach, usunęli z jezdni płyny eksploatacyjne używając sorbentu i neutralizatora, kierowali ruchem drogowym. W pierwszej części działań ratowniczych ruch drogowy na drodze krajowej nr 57 był całkowicie wstrzymany, wyznaczono objazdy. Po wykonaniu prac prze grupę dochodzeniowo śledczą policji, wprowadzono ruch wahadłowy. Po usunięciu z jezdni samochodu osobowego na pobocze przywrócono ruch kołowy.

12.05.2015 r. godz. 1603

            Pożar garażu przy ul. Bukowej w Przasnyszu. W chwili przybycia straży pożarnej na miejsce zdarzenia, dym wydostawał się przez zamknięte drzwi garażowe. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przy pomocy nożyc odcięli kłódkę, otworzyli drzwi i przystąpili do gaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru garaż oddymiono przy pomocy wentylatora oddymiającego. Pomieszczenie sprawdzono czy nie pozostały zarzewia ognia.

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments