Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 06 do 12 lipca 2016 r.

07.07.2016 r. godz. 2053

            Pożar samochodu osobowego w Pruskołęce gmina Chorzele. W chwili przyjazdu straży pożarnej stojący na drodze gminnej samochód, był całkowicie objęty pożarem. Pożar nie stwarzał zagrożenia dla innych obiektów. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Pożar ugasili pianą gaśniczą, następnie usunęli pojazd z drogi.

W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległ Opel Corsa.

09.07.2016 r. godz. 0913

            Pożar sterty słomy w Karwaczu gmina Przasnysz. W chwili dojazdu straży pożarnej pożar obejmował stertę słomy znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie drewnianych budynków gospodarczych. Zamiarem taktycznym dowódcy było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się pożaru na przyległe budynki i likwidacja zagrożenia. Strażacy podali jeden prąd gaśniczy w obronie zagrożonych budynków i jeden w natarciu na stertę słomy. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległa sterta słomy oraz nadpalił się drewniany budynek gospodarczy.

11.07.2016 r. godz. 0958

            Wypadek dwóch samochodów osobowych w Dobrzankowie gmina Przasnysz. W chwili przybycia straży pożarnej rozbite samochody stały na jednym pasie drogi. Osoby biorące udział w zdarzeniu (3) były poza pojazdami. Dwie osoby uskarżały się na dolegliwości (jedna na ból w klatce piersiowej zaś druga na ból nogi). Poszkodowanymi zajęło się pogotowie ratunkowe, które przewiozło ich do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli media w uszkodzonych pojazdach i kierowali ruchem drogowym.  Po usunięciu samochodów uprzątnęli z resztek powypadkowych jezdnię.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległa prawa część zawieszenia z błotnikiem i zderzak przedni Toyoty Prius oraz cały przód Opla Corsy

11.07.2016 r. godz. 1929

            Zerwany dach z obory w Skierkach gmina Czernice Borowe. Silny wiatr zerwał około 50 m2 pokrycia dachu (blacha falista). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przykryli uszkodzony dach plandeką dostarczoną przez właściciela.

12.07.2016 r. godz. 0641

            Wypadek samochodu osobowego w Wierzchowiźnie gmina Chorzele. Jedna osoba poszkodowana. W chwili przybycia straży pożarnej i pogotowia ratunkowego samochód osobowy leżał na dachu na poboczu drogi. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach. Służba medyczna przebadała poszkodowanego i zabrała do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator od instalacji elektrycznej i zakręcili zawór instalacji LPG. Następnie postawili pojazd na koła i usunęli z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległa karoseria Seata Cordoby.


12.07.2016 r. godz. 1344

            Zderzenie trzech samochodów w Krzynowłodze Małej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby. W chwili przybycia straży pożarnej na środku skrzyżowania drogi wojewódzkiej z powiatową stał samochód Fiat Ducato i Daewoo Lanos, natomiast Ford Focus znajdował się na poboczu drogi wojewódzkiej. Osobami poszkodowanymi zajęły się dwa zespoły karetek pogotowia (dwie osoby z Daewoo i jedna osoba z Forda). Kierujący Fiatem nie doznał obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli źródła zasilania w pojazdach, zakręcili zawór instalacji LPG w Lanosie, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

            W minionym tygodniu straż pożarna po przejściu silnego wiatru 11 lipca siedem razy usuwała powalone drzewa z dróg, linii energetycznych i ogrodzeń, jeden raz zabezpieczała zarwaną część dachu z obory. Ponadto osiem razy usuwała gniazda owadów błonkoskrzydłych, które stwarzały zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments