Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 02 marca do 08 marca 2016 r.

02.03.2016 r. godz. 1739

            Pożar sadzy w kominie w budynku Aeroklubu Północnego Mazowsza w miejscowości Sierakowo 56 gm. Przasnysz. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Przasnyszu. W chwili przybycia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził silne zadymienie na poddaszu oraz wydostające się płomienie z przewodu kominowego. Strażacy wygasili piec centralnego ogrzewania oraz przy pomocy podnośnika dostali się na dach budynku w celu ugaszenia palących się sadzy w przewodzie kominowym. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pomieszczenia przyległe do komina i odymiono budynek.

07.03.2016 r. godz. 0837

            Wypadek samochodu ciężarowego do przewozu zwierząt w miejscowości Żbiki -Gawronki gm. Krasne. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że samochód ciężarowy z naczepą leży na boku w rowie. Kierowcy pojazdu nic się nie stało, a wewnątrz skrzyni ładunkowej znajdowało się 185 sztuk tuczników. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia po czym przystąpiono do ewakuacji zwierząt z naczepy. Konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu  do cięcia w celu umożliwienia ewakuacji żywych i padłych zwierząt. Żywe zwierzęta 133 sztuki przeładowano do innego samochodu podstawionego przez właściciela. Padłe zwierzęta 52 sztuki pod nadzorem lekarza weterynarii zabrała firma utylizacyjna. Samochód ciężarowy po około 7 godz. akcji postawiono na koła przy użyciu dwóch holowników i dźwigu, a następnie odholowano.  Po usunięciu samochodu usunięto plamę paliwa przy użyciu sorbetu i zmyto jezdnie jednym prądem wody. W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

07.03.2016 r. godz. 0848

            Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Czernice Borowe. W chwili przyjazdu straży pożarnej kobieta z dwójką dzieci w wieku 2 i 8 lat znajdowały się na zewnątrz budynku i zajął się nimi przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej podając dwa prądy wody do wnętrza palącego się budynku. Następnie wykorzystując sprzęt ochrony dróg oddechowych strażacy weszli do środka w celu sprawdzenia czy wewnątrz nie znajdują się inne osoby oraz odnalezieniu butli z gazem, która groziła wybuchem. Po ugaszeniu ognia usunięto z wnętrz budynku spalone elementy mebli i wyposażenia. W wyniku pożaru budynek mieszkalny uległ częściowemu zniszczeniu.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy gasili pożar sadzy w kominie oraz dwa razy pompowali wodę z zalanych piwnic.

mł.asp. Piotr Kuligowski


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments