Interwencje Straży Pożarnej Przasnysz od 01 do 07 czerwca 2016 r.

02.06.2016 r. godz. 1221

Wypadek samochodu osobowego w Parciakach gmina Jednorożec. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował się poza drogą. Kierująca pojazdem bez obrażeń ciała była na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe.

W wyniku wypadku częściowemu zniszczeniu uległ przód Hondy Accord oraz całkowicie zawieszenie samochodu.

02.06.2016 r. godz. 1445

            Pożar na poddaszu budynku mieszkalnego w Rawkach gmina Chorzele. W chwili przybycia straży pożarnej mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz domu i gasili pożar przy pomocy wiader oraz węża ogrodowego (wcześniej odłączyli zasilanie elektryczne budynku). Strażacy podali dwa prądy gaśnicze wody (jeden na zewnątrz budynku z drabiny na palącą się podbitkę, a drugi do wnętrza na poddasze w celu uniemożliwienia rozprzestrzenienia się ognia). W dalszej części działań ratowniczo-gaśniczych wykonali częściową rozbiórkę podbitki dachowej i dogaszali nadpaloną konstrukcję dachu. Po ugaszeniu pożaru oddymiono i przewietrzono pomieszczenia.

W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległa podbitka dachowa, blacha i kilka elementów drewnianej konstrukcji dachowej.

03.06.2016 r. godz. 1405

            W Chorzelach przy ul. Zarębskiej kot wpadł do studni. Przybyli strażacy zastali studnię z niedomkniętą pokrywą w której na poziomie ok. 4 m na wprowadzonej do studni rurze znajdował się kot. Strażacy używając szelek ratowniczych z liną wpuści do studni jednego ze strażaków i wydobyli kota na zewnątrz, którego przekazali będącej na miejscu zdarzenia właścicielce.

03.06.2016 r. godz. 1720

            Dachowanie samochodu osobowego na drodze krajowej nr 57 w Oględzie gmina Przasnysz. W wypadku nikt nie ucierpiał. w Chwili dojazdu straży pożarnej i pogotowia ratunkowego samochód stał na kołach poza jezdnią. Podróżująca znajdowała się poza pojazdem bez widocznych obrażeń, którą zajął się zespół medyczny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator i zakręcili zawór zbiornika LPG. Kierująca pojazdem nie wymagała hospitalizacji.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległo nadwozie Opla Astry.

05.06.2016 r. godz. 1010

            Wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty w Przasnyszu przy ul. Królewieckiej. Poszkodowana jedna osoba. W chwili przybycia straży pożarnej samochód osobowy stał na jednym pasie jezdni a przed nim leżał rower. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe i usunęli pozostałości powypadkowe z jedni. Rowerzysta odmówił zespołowi karetki pogotowia przewozu do szpitala.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ rower Wigry 3, natomiast w Fiacie Cinquecento maska i prawa lampa.

Ponadto w okresie od 1 do 7 czerwca dwanaście razy usuwano powalone drzewa i konary drzew z jezdni; jeden raz zabezpieczano plandeką przed opadami atmosferycznymi budynek gospodarczy w Klewkach, z którego został zerwany dach; jeden raz usuwano gniazdo owadów błonkoskrzydłych

Oficer prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments