Interwencje Straży Pożarnej od 12 do 18 października 2016 r.

14.10.2016 r. godz. 1047

            Wypadek samochodu osobowego na drodze krajowej nr 57 w Chorzelach. W wypadku nikt nie ucierpiał. W chwili przyjazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi na kołach. Kierowca znajdował się poza pojazdem bez żadnych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitym samochodzie, kierowali ruchem drogowym i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód samochodu VW Golf.

15.10.2016 r. godz. 0804

            Wypadek samochodu osobowego na drodze powiatowej nr 2514W w Jednorożcu. Poszkodowane dwie osoby zabrane do szpitala. W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy znajdował się na dachu na jezdni zajmując jeden pas ruchu. Osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz pojazdu pod opieką służby medycznej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli instalację elektryczną i gazową w uszkodzonym pojeździe, postawili samochód na koła i usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ samochód Renault 19 i słup telekomunikacyjny.

15.10.2016 r. godz. 1654

            Pożar nieużytkowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Ulatowo Pogorzel.

W chwili przybycia pierwszych zastępów straży stwierdzono, że pali się w jednym z pomieszczeń nieużytkowanego budynku mieszkalnego. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych  ugasili palącą się wersalkę. Następnie oddymiono pomieszczenia i przeszukano pod kątem przebywania ewentualnych osób poszkodowanych. Nie stwierdzono niczyjej obecności.

 

16.10.2016 r. godz. 1617

            Poszukiwania osoby zaginionej w okolicach miejscowości Grabowo – Święte Miejsce  gm. Przasnysz.

W poszukiwaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej oraz siły i środki Policji.

Po ok. dwóch godzinach przeszukiwania terenu kobieta odnalazła się w miejscowości Bartniki.

17.10.2016 r. godz. 0609

            Pożar piwnicy w budynku mieszkalnym w miejscowości Szla.

W chwili dojazdu straży pożarem objęte było jedno pomieszczenie piwniczne – skład opału. Ponadto występowało duże zadymienie całej piwnicy oraz pomieszczeń na parterze budynku. W jednym z pomieszczeń na parterze znajdowała się starsza osoba, mająca trudności z poruszaniem się. Pozostali domownicy opuścili budynek przed przyjazdem straży.

Zamiarem kierującego działaniem ratowniczym była jak najszybsza ewakuacja tej osoby ze strefy zagrożenia oraz dotarcie do źródła pożaru.

Starszą osobę ewakuowano na zewnątrz budynku i przekazano pod opiekę członków rodziny.

Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych odnaleźli źródło ognia i ugasili pożar. Po ugaszeniu oddymiono pomieszczenia po czym przystąpiono do wyrzucania nadpalonego drewna na zewnątrz budynku.

Wskutek pożaru przepaleniu uległa rura wodociągowa zasilająca budynek, co spowodowało nagromadzenie dużej ilości wody w piwnicy. Po zamknięciu zasuwy wodę z pomieszczeń wypompowano.

Po zakończeniu działań sprawdzono przy użyciu urządzenia pomiarowego pomieszczenia mieszkalne pod kątem występowania tlenku węgla. Nie stwierdzono stężenia niebezpiecznego.

Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna podejmowała następujące interwencje:

– dwukrotnie usuwano gniazda owadów błonkoskrzydłych,

– gaszono pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego,

– gaszono ognisko pozostawione bez dozoru,

– zdejmowano kota z drzewa

– pomagano Policji w otwarciu mieszkania

– usuwano powalone drzewo tarasujące drogę krajową 57

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments