Interwencje straży od 6 do 12 maja 2013r.

07.05.2013r. godz. 20:56

Strażacy ugasili  palącą się trawę i zbutwiałą słomę na torowisku w Klewkach. Utrudnieniem w gaszeniu był brak drogi dojazdowej do pożaru. Strażacy około 0,5 km dojechali przez pole orne.

08.05.2013r. godz. 16:15

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym (Scania i Opel Astra) w Sierakowie gm. Przasnysz. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej i pogotowia ratunkowego ranny kierowca samochodu osobowego znajdował się na zewnątrz. Służba medyczna opatrzyła poszkodowanego, który nie wymagał hospitalizacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w Astrze, zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ przód Opla Astry i osłona z nadkolem Scanii.

09.05.2013r. godz. 12:21

Ewakuacja uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej w Przasnyszu przy ul. Żwirki i Wigury. Przybyłą straż pożarną Dyrektor szkoły poinformował o przeprowadzonej ewakuacji uczniów i pracowników szkoły (łącznie 324 osoby). Ewakuację przeprowadzono w związku z wyczuwalnym gazem propan-butan w budynku szkoły. Strażacy sprawdzili pomieszczenia szkolne wykrywaczem wielogazowym, który nie potwierdził obecności gazu. W rozpoznaniu ustalono, że wyczuwalna woń pochodziła z budowy, która sąsiaduje ze szkołą. Natomiast gaz propan-butan uwalniał się z niesprawnego palnika gazowego, który był wykorzystywany do prac dekarskich w budowanym budynku. Strażacy polecili wymienić niesprawny palnik gazowy i ukarali mandatem karnym sprawcę zdarzenia.

10.05.2013r. godz. 17:32

Potrącony rowerzysta przez samochód osobowy w Przasnyszu przy ul. Kolejowej. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej poszkodowany rowerzysta znajdował się w przydrożnym rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ewakuowali poszkodowanego w bezpieczne miejsce na noszach typu deska zakładając wcześniej kołnierz ortopedyczny i przystąpili do dalszych procedur medycznych. Strażacy przekazali przybyłemu pogotowiu ratunkowemu poszkodowanego, którego przewieziono do szpitala. W międzyczasie strażacy odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym samochodzie. W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ rower oraz przód samochodu Mazdy 323.

12.05.2013r. godz. 07:01

Pożar samochodu osobowego w Przasnyszu przy ul. Makowskiej. W chwili dojazdu straży pożarnej pożarem objęta była komora silnika. Właściciel pojazdu próbował samodzielnie ugasić pożar gaśnicą proszkową. Pożar ugasili strażacy pianą ciężką podaną z szybkiego natarcia. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika wraz z osprzętem.


 KPPSP


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments