Interwencje straży – od 27 maja do 02 czerwca 2013 r.

27.05.2013 r. godz. 07:30

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. Orlika. Jedna osoba poszkodowana. W chwili dojazdu straży pożarnej osoby podróżujące pojazdami znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe w uszkodzonych pojazdach oraz użyli sorbentu do rozlanych płynów eksploatacyjnych. W międzyczasie służba medyczna zajmowała się uczestnikami zderzenia. W wyniku doznanych obrażeń jedną osobę przewieziono do szpitala.

Zniszczeniu uległ prawy bok VW Caddy i zawieszenie oraz przód Seata Cordoby.

28.05.2013 r. godz. 07:02

W Przasnyszu przy Zawodzie, strażacy używając narzędzi hydraulicznych, uwolnili zakleszczonego psa w ogrodzeniu, którego przekazali właścicielowi.

29.05.2013 r. godz. 16:34

Pożar drewnianej stodoły w miejscowości Borowe-Chrzczany gmina Krzynowłoga Mała. Zagrożony budynek obory. W pomieszczeniach nie przebywały żadne osoby.

Przed przybyciem straży pożarnej sąsiedzi odłączyli zasilanie elektryczne oraz pomagali w ewakuacji mienia (maszyny stolarskie) właścicielowi. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożar znajdował się w fazie rozgorzenia. Dodatkowo stwarzał zagrożenie rozprzestrzeniania się na budynek obory. Zamiarem taktycznym KDR-a (kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym) było niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się ognia na sąsiedni budynek i ugaszenia pożaru. KDR podzielił teren działań na dwa odcinki bojowe w celu realizacji zamierzonych celów. Pożar ugaszono.

W czasie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe konstrukcji budynku, w celu zapewnienia bezpieczeństwa ratownikom oraz osiągnięcia pełnej skuteczności prowadzonych działań.

W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległa drewniana stodoła kryta częściowo blachą i eternitem oraz znajdujące się wewnątrz 3 silniki elektryczne, około 20 bel słomy i 12 m3 siana, przyczepa ciągnikowa i drobny sprzęt gospodarczy.

31.05.2013 r. godz. 15:39

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Bartnikach gmina Przasnysz. Trzy osoby poszkodowane. W chwili dojazdu straży pożarnej  dwie osoby znajdowały się wewnątrz pojazdu. Nie zachodziła potrzeba użycia sprzętu hydraulicznego w celu wykonania dostępu do poszkodowanych. Strażacy ze służbą medyczną ewakuowali w bezpieczne miejsce poszkodowanych. Karetką pogotowia przewieziono trzy osoby do szpitala. Strażacy w międzyczasie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w rozbitych samochodach.

W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ w jednym przód FSM 126p i w drugim lewy bok FSM 126p.

            W ubiegłym tygodniu ponadto strażacy usuwali 3 razy powalone drzewa z jezdni, które stwarzały zagrożenie oraz 1 raz gasili pożar sadzy w kominie.

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments