Interwencje straży – od 20 do 26 maja 2013 r.

20.05.2013 r. godz. 13:42

Pożar w komorze silnika samochodu dostawczego Renault Kangoo w Zarębach gmina Chorzele. Przybyli na miejsce zdarzenia miejscowi strażacy OSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. W międzyczasie odłączyli zasilanie elektryczne w samochodzie.

W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika.

20.05.2013 r. godz. 15:50

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Przasnyszu przy ul. M. Piłsudskiego (Fiat Brava i Alfa Romeo). Osób poszkodowanych niebyło. Przybyli strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne i gazowe oraz usunęli z jezdni pozostałości powypadkowe.

W wyniku zderzenia zniszczeniu uległ częściowo przód Bravy i częściowo tył Romeo.

21.05.2013 r. godz. 15:53

Pożar strychu budynku mieszkalnego w Pruskołęce gmina Chorzele. W chwili przybycia straży pożarnej pożarem objęty był cały strych budynku mieszkalnego, który był pokryty deskami z papą. Wewnątrz nikogo niebyło. Zamiarem taktyczny kierującego działaniem ratowniczo-gaśniczym (KDR-a) było niedopuszczenie do rozprzestrzenienia się ognia na poniższe kondygnacje, ewakuacja zagrożonego mienia z pomieszczeń mieszkalnych i ugaszenie pożaru. Do osiągnięcia powyższych założeń KDR podzielił teren działań na odcinki bojowe, na których strażacy realizowali przydzielone zadania. Pożar ugaszono. W czasie działań ratowniczo-gaśniczych strażacy wykonywali niezbędne prace rozbiórkowe dachu i szczytów budynku.

W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległa: więźba i pokrycie dachowe oraz kominy i szczyty budynku.

22.05.2013 r. godz. 08:45

Pożar ciągnika rolniczego i poszycia w lesie po zrębie w Jarzynnym Krzu gmina Chorzele. W chwili dojazdu straży pożarnej, pożarem objęty był cały ciągnik i poszycie na zrębie. Zagrożony był kompleks leśny. Pożar ugaszono.

W wyniku pożaru spaleniu uległ całkowicie ciągnik rolniczy i 1 ar poszycia na zrębie.

22.05.2013 r.

Strażacy usuwali konar drzewa z jezdni w Klewkach gmina Przasnysz.

26.05.2013 r. godz. 17:07

Wyczuwalna woń gazu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Lipowej 4. Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary urządzeniami wykrywczymi, które nie potwierdziły obecności stężenia wybuchowego. Pomieszczenia sprawdzono i przewietrzono.

26.05.2013 r. godz. 21:10

Wyczuwalna woń gazu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w Przasnyszu przy ul. Skłodowskiej-Curie Marii 1. Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary urządzeniami wykrywczymi, które nie potwierdziły obecności stężenia wybuchowego. W czasie rozpoznania w jednym z mieszkań strażacy stwierdzi niezakręcony zawór butli z gazem i niedokręcony kurek w kuchence gazowej, z której ulotnił się gaz. Pomieszczenia przewietrzono.

 


Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments