Interwencje straży – od 10 do 16 czerwca 2013 r.

15.06.2013 r. godz. 08:55

Wypadek samochodu osobowego w Golanach gmina Przasnysz. Trzy osoby poszkodowane.

W chwili dojazdu straży pożarnej samochód osobowy leżał na dachu na środku jezdni. Wewnątrz znajdował się kierowca, natomiast dwie pozostałe osoby na zewnątrz. Służba medyczna zajmowała się osobami będącymi na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali stabilizacji pojazdu i ewakuowali kierowcę z pojazdu na noszach typu deska. Następnie zatamowali krwawienia, unieruchomili kończynę górną i podali tlen. W dalszych działaniach transportowali poszkodowanych, ze służbą medyczną do karetek pogotowia i śmigłowca LPR. Na zakończenie działań usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe. Przez cały czas prowadzonych działań ruch drogowy był wstrzymany, policja wyznaczyła objazdy.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ całkowicie Citroen C5.

16.06.2013 r. godz. 08:39

Wypadek samochodu osobowego na trasie Sierakowo – Dobrzankowo. Trzy osoby poszkodowane.

W chwili dojazdu straży pożarnej osoby poszkodowane znajdowały się na zewnątrz pojazdu, natomiast samochód znajdował się w polu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pomocy przedmedycznej (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, unieruchomienie na noszach typu deska, tlenoterapia, zabezpieczenie przed utrata ciepła „folią życia”, wsparcie psychiczne). Osoby poszkodowane przekazano przybyłym karetkom pogotowia (w momencie przyjmowania zgłoszenia, najbliższa karetka pogotowia udzielała pomocy przy innej interwencji). W czasie działań ratowniczych ruch drogowy był wstrzymany.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległa Toyota Auris.

17.06.2013 r. godz. 01:44

Pożar w mieszkaniu przy ul. Makowskiej w Przasnyszu. W chwili dojazdu straży pożarnej, paląca się pościel znajdowała się na zewnątrz budynku. Strażacy ugasili pościel oraz sprawdzili i przewietrzyli pomieszczenia mieszkalne.

Ponadto w minionym tygodniu strażacy trzy razy usuwali gniazda owadów błonkoskrzydłych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i jeden raz usuwali powalone drzewo z jezdni.

 

Oficer Prasowy

st.kpt. Jarosław Andruszkiewicz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments