Interwencja w przasnyskim Pepco. Seniorka doznała ataku padaczki

Starsza kobieta doznała ataku padaczki z sklepie Pepco w Przasnyszu. W akcji ratunkowej uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

W czwartek, 14 lipca o godzinie 15.55 Centrum Dyspozytorskie Siedlce przekazało informację o starszej kobiecie, która doznała ataku padaczki w sklepie „Pepco” w centrum handlowym Galeria Stokrotka w Przasnyszu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej.

 

– Po przyjeździe zastępów straży pożarnej zastaliśmy starszą kobietę w towarzystwie pracowników sklepu. Poszkodowana była przytomna i zorientowana. Nasze działania polegały na udzieleniu jej medycznych czynności ratunkowych. Podczas akcji prowadzony był cały czas monitoring funkcji życiowych, aż do przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, który przejął działania. Na miejscu pojawiła się także opiekunka środowiskowa kobiety – informuje Rafał Sekuna, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
1 rok temu

To jakieś kpiny. Zamiast medyków do jednej chorej kobiety przyjeżdża dwa zastępy strażaków. Paliła się l. Kto decyduje o kolejności zawiadomień sluzb

Zenek
Zenek
1 rok temu
Reply to  Alina

A do pożaru będzie pierw przyjeżdżać pogotowie żeby zbadali jak mocno się pali

Xyz
Xyz
1 rok temu

Widać nie było wolnej karetki dlatego wysłali straż tam też są ratownicy medyczni

Alina
Alina
1 rok temu
Reply to  Xyz

Do kobiety z padaczką dwa zastępy strażaków. Ha ha ha. Cyrk 😂

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu

Strażacy to osoby bez uprawnień medycznych . Nawet jeśli posiadają wykształcenie ratownika medycznego.
Bez sensu . Bicie piany.

Olk
Olk
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Dobra wszystko spoko, fajnie. Ale zauważmy że jednak każda ze służb ratunkowych czy to straż czy to policja czy jakaś inna… mają przeprowadzane kursy z udzielenia pierwszej pomocy oraz kursy z tego jak używa się rzeczy do pierwszej pomocy czy nawet monitorowania pracy serca… nie rozumiem czemu nagle jest hejt na to że „przyjechała pierw straż pożarna”. Zauważmy też to że karetki mogły być pozajmowane przez to że były wezwania być może do wypadków czy nawet do innych chorych osób dlatego też straż była pierwsza bo mają też umiejętności ratunkowe 🙂 Więc proszę się łaskawie wstrzymać z takimi komentarzami jeśli… Czytaj więcej »

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Podłość ludzka nie zna granic! Ludzie!Nie było WOLNEJ Karetki. Straż Pożarna jeździ do Wszystkiego zgodnie z procedurami. Każdy strażak PSP ma przeszkolenie ratownika KPP i co 3 lata egzamin. Allna czy taki Wiesiek- po co to komentować bez wiedzy = mniej niż zero. Żebyście nigdy nie potrzebowali pomocy…

Wiola
Wiola
1 rok temu

Ahahaa😂😂 nieźle nieźle 😂😁