Interwencja straży pożarnej na os. Orlika. Zagrożenie wybuchem gazu.

W sobotę o godzinie 20.53 do przasnyskiej straży pożarnej wpłynęła informacja, że w budynku wielorodzinnym przy ul. Sosnowej 8 na klatce schodowej pomiędzy pierwszym a drugim piętrem wyczuwalna jest woń gazu. Ze względu na potencjalne ryzyko wybuchu na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Przasnysza.

 

– Strażacy wykonali przewietrzenie budynku za pomocą otwarcia okien i drzwi wejściowych do budynku. Rozpytano także mieszkańców czy mieli kłopoty z instalacją gazową lub nieszczelnością butli, ale nikt się nie przyznał. Po dokładnym przewietrzeniu klatki schodowej i sprawdzeniu stanu powietrza czujnikiem wielogazowym stwierdzono, że stężenie gazu nie występuje. Na tym działania zakończono – informuje mł. kpt. Piotr Kuligowski.

 

Strażacy przypuszczają, że przyczyną obecności gazu była wymiana butli. Należy pamiętać, że wysokie stężenie gazu w powietrzu może nieść za sobą poważne konsekwencje, dlatego dobrze, że tego typu sytuacje budzą czujność mieszkańców.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
10 miesięcy temu

Cichy zabójca