Integracyjny piknik polsko – ukraiński w miłej atmosferze. Było ognisko, pokaz konny i animacje

Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności Rosa w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowała kolejne z cyklu spotkań integracyjnych dla osób z doświadczeniem uchodźstwa, przebywających na terenie Przasnysza oraz dla aktywnych mieszkańców m.in. przedstawicieli organizacji pozarządowych.

 

Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie, 13 lipca na plaży tuż przy Ośrodku Jeździeckim w Zajeździe Sebory.

– Na uczestników czekało wiele atrakcji. Wspólne ognisko przy ukraińskiej muzyce, zwiedzanie mini zoo, w tym karmienie zwierząt i animacje. Nie zabrakło również tradycyjnych ukraińskich potraw przygotowanych przez uczestników. Główną atrakcją spotkania był pokaz harmonijnego tańca z koniem zaprezentowany przez panią Annę Bashenko – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

„Działania sfinansowane z dotacji Fundacji Batorego” ze środków, które Federacja ROSA pozyskała na udzielanie wsparcia osobom z doświadczeniem uchodźstwa przebywającym na terenie miasta Przasnysz oraz ich integrację ze społecznością lokalną. Działania realizowane w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments