Integracja polsko-ukraińska w Bogatem

W Bogatem, w gminie Przasnysz odbywały się warsztaty plastyczno – literackie oraz wspólne redagowanie książki pt. „Tina i Dima” o ukraińskich misiach.

 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Józefa Narzymskiego w Bogatem w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego od czerwca do października realizuje projekt  „JA – TY, MY – WY czyli świat emocji i relacji” w ramach programu Mazowieckiego Instytutu Kultury „Relacje od nowa”.

– Projekt skupia się na odbudowywaniu relacji społecznych między różnymi grupami środowiskowymi i kulturowymi. Ważnym kontekstem proponowanych działań są nowe zjawiska społeczne, których jesteśmy świadkami i aktorami. Z jednej strony są to nie do końca rozpoznane konsekwencje długiego trwania pandemii i związanej z nią izolacji społecznej. Z drugiej strony chodzi o niespotykaną dotąd na taką skalę obecność uchodźców, zwłaszcza Ukrainek i Ukraińców, w społecznościach lokalnych – informuje MIK.

 

Do tej pory uczestnicy brali udział w warsztatach plastyczno – literackich, a także we wspólnym redagowaniu książki o ukraińskich misiach  „Tina i Dima”.

– Uczestnicy projektu wykonali ilustracje i okładkę. Książka została przetłumaczona na język ukraiński. Odbywają się warsztaty wokalne i taneczne. Na uczestników projektu czekają jeszcze warsztaty psychologiczne dotyczące emocji i relacji międzyludzkich, zajęcia teatralne i wspólne przygotowanie przedstawienia, które zostanie zaprezentowane szerszej publiczności podczas uroczystej gali – wylicza Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments