Integracja międzypokoleniowa w Bogatem

W okresie letnim osoby należące do Klubu Senior + z Bogatego brały czynny udział w rozmaitych spotkaniach międzypokoleniowych. Nawiązywali współpracę i wymieniali się doświadczeniami.

 

Seniorzy z Klubu Senior+ z Bogatego biorą udział w zajęciach międzypokoleniowych w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Celem spotkań jest integracja międzypokoleniowa i wspólna aktywność dzieci, młodzieży i seniorów.

– To współpraca, wymiana doświadczeń, wspólne przekazywanie wiedzy i umiejętności. Seniorzy lubią się integrować z młodszymi i vice versa – wyjaśnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

W okresie letnim wspólnie z dziećmi i bibliotekarzami wystawili bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

– Wspaniali aktorzy, piękna scenografia i bardzo żartobliwy sposób przedstawienia sprawiły, że inscenizacja zakończyła się lawiną oklasków – dodaje przasnyski GOPS.

 

W sierpniu, w ramach wakacji z biblioteką część seniorów dołączyła się do czytania wierszy Aleksandra Fredry, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Seniorki poprowadziły także dla dzieci i młodzieży warsztaty kulinarne.

– Podczas spotkania młodsze pokolenie poznało tajemnice smacznych maślanych ciasteczek. Każdy z uczestników miał coś do zrobienia. Wspólnie wszyscy przygotowali: galaretkowo – śmietanowe deserki, smakowite owocowe szaszłyki oraz wafelki przekładane dżemem. Wszystko było przepyszne – dodają.

Czas spędzony z dziećmi i młodzieżą dał seniorom wiele radości i uśmiechu na twarzy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments