Inicjatywy z powiatu przasnyskiego docenione w konkursie „Mazowsze Lokalnie 2022”

Trzy projekty, które będą realizowane na terenie powiatu przasnyskiego przeszły do II etapu konkursowego „Mazowsze Lokalnie 2022”. W maju zawalczą o dotacje.

 

W marcu ruszył nabór wniosków w konkursie „Mazowsze Lokalnie 2022”. W tym roku można pozyskać około 90 mikrodotacji w wysokości od 2000 do 6000 tysięcy złotych.

Do udziału zostały zaproszone młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Do 14 kwietnia można było składać swoje projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, które zainicjują przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego w lokalnych społecznościach w ramach dwóch ścieżek – „inicjatywy oddolne” oraz „rozwój organizacji”.

 

Wnioski były oceniane przez ekspertów, którzy zwracali uwagę na cztery główne obszary, takie jak zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, formę projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

W piątek, 6 maja została ogłoszona lista wniosków, które dostały się do II etapu konkursu. Wśród nich znalazły się inicjatywy z terenu powiatu przasnyskiego.

– W 2022 roku w ramach konkursu Mazowsze Lokalnie złożono 343 wnioski –  200 w ścieżce Inicjatywy oddolne oraz 143 w ścieżce Rozwój organizacji. Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy Mazowsza mają tyle pomysłów na działania społeczne! Każdy wniosek został oceniony przez dwóch niezależnych ekspertów z grona 15 osób. Wynik końcowy jest średnią ocen obu ekspertów. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się łącznie 183 projekty – informuje FIO – Mazowsze Lokalnie.

 

Do II etapu konkursu „Mazowsze Lokalnie 2022” – Ścieżka Inicjatywy Oddolne zakwalifikowali się:

  • Morsy Jednorożec – „Zimna woda zdrowia doda”
  • Przyjaciele Karwacza – „Zintegrowany Karwacz – Otwórz swoje drzwi i poznaj sąsiada swego”

 

Do II etapu konkursu „Mazowsze Lokalnie 2022” – Ścieżka Rozwój Organizacji  zakwalifikowali się:

  • Stowarzyszenie Przyjaciele Małowidza – „Szerzenie sportu poprzez grę w badmintona”

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments