Informatycy z przasnyskiego ZSP na wykładzie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

W piątek, 17 maja uczniowie technikum informatycznego z Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu pod opieką Małgorzaty Jaworskiej – Olsztyn, Agnieszki Dębek, Roberta Wróbla oraz Mariusza Malinowskiego odwiedzili Olsztyn.

 

W Olsztynie, uczniowie z przasnyskiego ZSP spotkali się z Tomaszem Żmijewskim, który obecnie jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a jeszcze niedawno był nauczycielem przedmiotów zawodowych informatycznych w  przasnyskiej placówce.

– Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym przez pana Tomasza: „Technologia Blockchain – nowe horyzonty w świecie technologii”. Poczuliśmy się jak prawdziwi studenci. Na szczęście nie było zaliczenia – relacjonuje szkoła.

Podczas wizyty przedstawiciele Koła Naukowego Robotyki UWM przygotowali prezentację dotyczącą ich działalności.

– Zaprosili nas do swojej siedziby, zaprezentowali projekty nad którymi pracują i opowiedzieli o swoich planach na przyszłość. To jednak nie był koniec naszej edukacyjnej wyprawy. Po wizycie na Wydziale Matematyki i Informatyki ruszyliśmy na zwiedzanie Kortosfery, czyli  Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments