Inauguracyjne podniesienie flagi na maszt w Parku Dydaktycznym w Rostkowie

W Rostkowie zorganizowano uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podniesiono również flagę na maszt, który gmina nabyła w ramach rządowego projektu „Pod Biało-Czerwoną”.

 

11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie odbył się uroczysty apel połączony z inauguracyjnym podniesieniem flagi na maszt w ramach rządowego projektu „Pod Biało-Czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Podczas uroczystości uczestnicy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Głos zabrał także wójt gminy Czernice Borowe Wojciech Marek Brzeziński.

 

– Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależała od naszych mieszkańców, którzy z zapałem oddawali głosy podczas akcji „Pod biało-czerwoną”. To dzięki państwu nasza gmina zakwalifikowała się do możliwości sfinansowania zakupu masztu, za co serdecznie dziękujemy. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie – mówił wójt.

Ksiądz kanonik Adam Chmielewski odmówił modlitwę w intencji Ojczyzny, a następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikami osób zasłużonych dla odzyskania niepodległości znajdującymi się w Parku Dydaktycznym w Rostkowie. Uroczystość uświetniła swoim występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Czernic Borowych, poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments