Inauguracja szkolenia w ramach Bazowego Kursu Podoficerskiego w 2. ORel Przasnysz

3 listopada, na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyła się inauguracja szkolenia w ramach Bazowego Kursu Podoficerskiego.

 

Po raz pierwszy w historii 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu odbywa się kurs uprawniający przyszłych absolwentów do objęcia pierwszych stanowisk w korpusie podoficerów zawodowych.

– W czasie jego trwania żołnierze oprócz szkolenia ogólnowojskowego nabywają odpowiedniej odporności psychicznej i sprawności fizycznej, która warunkuje wykonywanie zadań w warunkach stresu, wzmożonego ryzyka i wysiłku psychofizycznego na współczesnym polu walki – informuje kpt. A. Michalski.

 

Podczas zbiórki, która odbyła się 3 listopada płk dypl. Bogusław Postek zwrócił się do uczestników szkolenia: „Jesteście przedstawicielami jednostek rozpoznania i walki elektronicznej i przekraczając mury przasnyskiego Ośrodka z pewnością każdy z was zakładał, że indywidualnie najważniejszym osiągnięciem będzie dla niego ukończenie kursu podoficerskiego. I jest to słuszne założenie, jednak nie tylko na tym powinniście się skupiać. Każdy z was wyposażony został w różne doświadczenia i nauczeni tym doświadczeniem doskonale wiecie, że każdy żołnierz w Wojsku Polskim wnosi małą cegiełkę, kształtującą ogólną jakość i wygląd naszej armii.  Podczas szkolenia nie zapominajcie również, że będąc już podoficerem staniecie się praktykami i wykonawcami wspierającym działania oficerów. Jednakże by osiągnąć ten cel i wejść do wyższej ligi, musicie najpierw zbudować swoją pozycję, zapracować na uznanie, dać się poznać z jak najlepszej strony, czego w dniu dzisiejszym wam życzę.”

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
1 rok temu

Czysta demagogia płynąca z ust dowódcy.Rozumiem młodych ludzi,bo z czegoś trzeba żyć.

Soldier
Soldier
1 rok temu

Przykro patrzyć jak każdego robią podoficerem, służyłem tam 8 lat i nie było mi dane iść na taki kurs…. Najgorszy czas mojej pracy zawodowej do której zawsze będę miał sentyment….

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Młody człowieku, jeśli masz odrobinę honoru, znajdź sobie inną pracę. To nie jest miejsce dla inteligentnych łudzi, tam liczą się układy nie umiejętności, wiem co mówię.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
Reply to  Ryszard

Zgadza się, dowódcą też zostaje się przez układy a nie przez umiejętności. Tu jest tego kolejny dowód.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
Reply to  Grzegorz

Oj tak, oj tak, najprawdziwsza prawda.