Inauguracja szkolenia kandydatów na podoficerów w 2. ORel Przasnysz

13 stycznia na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyła się inauguracja szkolenia żołnierzy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

 

Szkolenie specjalistyczne dla kandydatów do zawodowej służby wojskowej w korpusie podoficerów pełniących służbę w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej połączone jest z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym. Już od jutra rozpoczniecie intensywne szkolenie w murach przasnyskiej jednostki wojskowej. Po jego ukończeniu najlepsi z was, którzy wykażą odpowiedni poziom nabytych umiejętności i wyszkolenia potwierdzając to podczas egzaminu na podoficera zostaną wyznaczeni na żołnierzy zawodowych oraz otrzymają stopień etatowy kaprala. To dla was wielka szansa na zdobycie stabilnego i atrakcyjnego zawodu jakim bez wątpienia jest zawodowa służba wojskowa w korpusie podoficerów – przemawiał podczas inauguracji płk dypl. Bogusław Postek.

 

– Gratuluję wybrania tej trudnej, ale i zaszczytnej drogi osobistego rozwoju, a także życzę powodzenia w poznawaniu żołnierskiego rzemiosła.(…)” – dodał.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa obejmuje dwa etapy służby – 28-dniowe szkolenie podstawowe w jednostce wojskowej lub centrum szkolenia, zakończone przysięgą oraz 11-miesięczne szkolenie specjalistyczne w jednostce wojskowej.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
10 miesięcy temu

Żal patrzeć, nic mimo upływu czasu w tej instytucji się nie zmienia. Jak było dążenie do upodlenia, tak jest.

onyx
onyx
10 miesięcy temu
Reply to  Spostrzegawczy

dzieki za slowo krytyki i motywacji. Trzeba to oczywiscie poprawiac na kazdym szczeblu.
Z drugiej strony pamietaj ze na zachodzie nie jest diametralnie inaczej.
Tez sie spotyka dziwne sytuacje jak np. ta kiedy w kanadyjskim woju bodajze u komandosow zmuszli mlodziakow do zjadania odchodow-do sprawdzenia
Glosno o tym kiedys bylo

„30 Jan 1995 — It depicted a brutal hazing ritual: drunken men forced by comrades to eat feces, vomit and urinesoaked bread; simulated sex acts”