Inauguracja projektu „Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”.

23 czerwca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie inaugurujące projekt ”Potencjały – nowe formy kapitału społecznego w mieście Przasnysz”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, Burmistrz Miasta Przasnysz – Łukasz Chrostowski, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2  – Hanna Tomaszewska, przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Domu Kultury oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Joanna Cieślik z pracownikami.

 

Wyjątkowo ważne znaczenie w  spotkaniu miało uczestnictwo rodzin z terenu miasta Przasnysz, które zadeklarowały udział w działaniach zaplanowanych w ramach projektu.  Podczas spotkania uczestnikom zostały przedstawione założenia oraz działania zaplanowane do zrealizowania w ramach projektu. Po części oficjalnej był czas na indywidualne rozmowy oraz wzajemne bliższe poznanie.

Działania zaplanowane w ramach projektu na terenie miasta Przasnysz prowadzone będą do maja 2022 roku. Projekt ma charakter innowacyjny, jego realizacja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Miasto Przasnysz jest partnerem, zaś głównym wnioskodawcą i liderem projektu jest Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments