Inauguracja nowego roku szkoleniowego w 2. Ośrodku Radioelektronicznym [FOTO]

We wtorek, 4 stycznia 2022 roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu odbyła się inauguracja nowego roku szkoleniowego.

 

Podczas uroczystej zbiórki szefowie poszczególnych komórek organizacyjnych przedstawili główne przedsięwzięcia planowane na najbliższe miesiące. W swoim wystąpieniu dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego podziękował za zaangażowanie, kreatywność oraz wysiłek włożony przez żołnierzy i pracowników w realizację zadań.

– Realizacja szeregu ćwiczeń i szkoleń z wojskami, które wypadły bardzo dobrze, świetne wyniki w ramach współzawodnictwa sportowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, godne reprezentowanie przasnyskiej jednostki wojskowej zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. To wszystko sprawia, że Ośrodek postrzegany jest jako jednostka niezwykle profesjonalna. W moim odczuciu wygląda to trochę tak, że ze względu na specyfikę Ośrodka jesteśmy cichymi bohaterami operacji wojskowych, ponieważ naszej pracy nie widać, jednak jej efekty są doskonale widoczne – mówił dowódca płk. dypl. Bogusław Postek.

 

Dodał także, że udało się zrealizować szereg nieco mniejszych inwestycji infrastrukturalnych, m.in. budowę ogrodzenia wokół terenu jednostki, budowę parkingu, remont nawierzchni i chodników, trwającą jeszcze wymiana stolarki okiennej w hali sportowej oraz wiele innych.

– Wiem, że obecny 2022 rok będzie dla nas równie intensywny i wyjątkowy jak ten miniony. Kontynuacja zaangażowania żołnierzy Ośrodka w ochronę wschodniej granicy naszego kraju, pomoc cywilnej służbie zdrowia w zwalczanie skutków epidemii COVID-19, ogrom ćwiczeń zaplanowanych do realizacji ale również otwarcie na społeczeństwo w postaci zwiększonej ilości akcji o charakterze patriotycznym i charytatywnym napawa mnie optymizmem. Wiem również, że z takim zgranym zespołem jaki tworzymy z pewnością damy radę sprostać każdemu wyzwaniu. Zapewniam Was, że nie zwalniamy tempa, bo moim marzeniem jako dowódcy a zarazem gospodarza tej jednostki jest, by rozwój 2. Ośrodka Radioelektronicznego nie był chwilowy, ale wpisywał w nasze działania trwale poprawiając wizerunek jednostki i miasta Przasnysz – dodał.

Podczas zbiórki Dowódca Ośrodka dokonał również wręczenia aktu mianowania mjr Michałowi Gulatowskiemu z okazji awansu w związku z wyznaczeniem na wyższe stanowisko służbowe.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments