IMGW wydało alert drugiego stopnia dla województwa mazowieckiego i powiatu przasnyskiego

Dziś w nocy nad powiatem przasnyskim prognozowane są bardzo silne wiatry, w porywach do 90 km/h, z kierunków południowych i zachodnich. Wydano alert bezpieczeństwa.

 

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie wydało kolejne ostrzeżenia meteorologiczne. Nad powiatem przasnyskim mogą przejść silne wiatry i intensywne opady deszczu.

Te anomalie pogodowe związane są z przejściem nad Europą Zachodnią „Niżu Ciaran”, który dotarł także do Polski. Jego skutki będziemy mogli odczuwać od godz. 21.00 do godz. 2.00 w nocy z 3 na 4 listopada.

Synoptycy wydając alerty drugiego stopnia prognozują na terenie powiatu przasnyskiego wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach od 70 km/h do 90 km/h, lokalnie 100 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.

Ostrzeżenie drugiego stopnia mówi o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych, które mogą spowodować duże straty materialne oraz zagrażać życiu i zdrowiu człowieka. Pamiętajmy, że zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów informujących o rozwoju obecnej sytuacji pogodowej, która w każdej chwili może się zmienić.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments