IMGW ostrzega! Uwaga na silny i porywisty wiatr. Nad regionem przechodzi cyklon Ulf

IMGW ostrzega przed bardzo silnym wiatrem, który w porywach lokalnie może osiągnąć nawet do 100 kilometrów na godzinę. Warunki pogodowe związane są z przemieszczaniem się nad Europą cyklonu Ulf.

 

Najsilniejsze porywy wiatru, przekraczające 100 kilometrów na godzinę, przewidywane są na Wybrzeżu. W pozostałych regionach kraju wiać może jednak równie mocno, w porywach do 90 km/h. Z niżem związane będą również opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

„Od godz. 21.00 dnia 17.02.2023 r. do godz. 18.00 dnia 18.02.2023 r. na terenie Przasnysza prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h,  w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy oraz w sobotę rano,  może wystąpić silny i porywisty wiatr zachodni i południowo zachodni” – ostrzega IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

 

– Powołując się na te prognozy, przypominam, aby usunąć z parapetów, balkonów  i posesji wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były one zaparkowane pod drzewami, uważać podczas jazdy samochodem na mogące się łamać konary, zamknąć okna i drzwi, przygotować oświetlenie zastępcze, nie zatrzymywać się pod drzewami oraz zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz – informuje zastępca burmistrza Przasnysza Łukasz Machałowski.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments