IMGW ogłosiło alert drugiego stopnia dla powiatu przasnyskiego. Gwałtowne burze z gradem

Wczorajsze burze były jednymi z najaktywniejszych w tym roku. Objęły głównie środkową i północną część kraju, nie omijając powiatu przasnyskiego, który szczęśliwie nie znalazł się w epicentrum aktywności, co dotknęło wiele polskich miejscowości, powodując ogromne straty. Na tym nie koniec zagrożeń, ponieważ IMGW dziś objęła nasz powiat alertem pogodowym drugiego stopnia, ostrzegającym przed burzami z gradem.

 

Wczorajszym burzom, prócz tzw. powodzi błyskawicznych, towarzyszyły lokalnie bardzo silne porywy wiatru. W wyniku ich oddziaływania ucierpiała m.in. gmina Klwów w powiecie przysuskim (woj. mazowieckie), gdzie wiatr uszkodził wiele dachów i tuneli foliowych. Dachy uszkodzone zostały również m.in. w Ciechanowie i Żurominie, o czym informowaliśmy na naszym portalu.

Nawałnice, które przetoczyły się wczoraj przez Polskę, dość łagodnie obeszły się z naszym powiatem, co nie oznacza, że zagrożenie ze strony burz z gradem nie nadejdzie. IMGW wydało ostrzeżenia metrologiczne dla wschodnich województw kraju, obejmując alertem również powiat przasnyski. Chodzi o zagrożenie II stopnia, z prawdopodobieństwem 80%, które obowiązuje od środy 23 czerwca 2021 od godziny 12.06 do czwartku 24 czerwca do 2.00 w nocy.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments