Ile osób jest w pełni zaszczepionych w przasnyskich gminach? Miasto Przasnysz liderem

Ministerstwo Zdrowia udostępniło możliwość śledzenia szczepień przeciw COVID-19 w poszczególnych gminach. Z zestawienia resortu wynika, że miasto Przasnysz jest liderem szczepień wśród gmin powiatu przasnyskiego. W pełni zaszczepionych jest 32% mieszkańców Przasnysza. W przypadku gmin chęć do przyjęcia preparatów medycznych jest znacznie słabsza.

 

Zestawienie opublikowane jest pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin. Dane można filtrować według województw i powiatów, można także wyszukać konkretną gminę.

W szczegółowym raporcie dla każdej gminy można znaleźć informację o liczbie ludności, liczbie pacjentów, którym podano jedną dawkę, oraz liczbie pacjentów w pełni zaszczepionych (tu system podaje także wskaźnik procentowy). Można również prześledzić, jak wyglądają szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych.

Z rządowego zestawienia wynika, ze Przasnysz liczy 17 055 mieszkańców, zaszczepionych jest  łącznie 7931 osób (w tej liczbie osoby zaszczepione tylko pierwszą dawką). W pełni zaszczepionych jest 5583 przasnyszan, z czego wynika, że w pełni zaszczepionych jest 32,7% mieszkańców.

 

Zaszczepieni pełną dawką:

  • Miasto Przasnysz 32,7%
  • Gmina Przasnysz 22,4%
  • Gmina Krasne 24,4%
  • Gmina Jednorożec 17,7%
  • Gmina Czernice Borowe 23%
  • Gmina miejsko – wiejska Chorzele 17,7%
  • Gmina Krzynowłoga Mała 18,1%

 

Podane przez nas dane są aktualne na dzień 18 czerwca 2021r.

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
siup
siup
1 rok temu

Myślałam ,że w Przasnyszu jest więcej zaszczepionych.

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Przy takich danych spokojnie możemy czekać na czwarta fale i kolejny lockdown. Nie pozostaje nic innego jak serdecznie dziękowac antyszczepionkowcom.

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Spośród 4087 osób zakażonych wariantem Delta, które zostały w pełni zaszczepione, a od szczepienia upłynęło co najmniej14 dni, zmarło dwadzieścia sześć. Odpowiada to śmiertelności 0,00636 proc., która jest 6,6 razy wyższa niż śmiertelność wśród osób niezaszczepionych, chorujących na ten wariant koronawirusa (0,000957 proc. zgonów, 34 zgony wśród 35 521 pozytywnych przypadków) – wynika z danych opublikowanych w raporcie z 18 czerwca przez Public Health England. Zarówno śmiertelność wśród nieszczepionych, jak i zaszczepionych jest wyjątkowo niska (mniej niż jeden procent wszystkich pozytywnych testów) dla wariantu, który Public Health England opisuje jako „dominujący wariant” w Wielkiej Brytanii, obejmujący „91 procent zsekwencjonowanych przypadków”.… Czytaj więcej »

karol
karol
1 rok temu

Czerwiec 2020 liczba zachorowań ok 300 na kraj -nie było szczepionek.Czerwiec 2021 liczba zachorowań ok 300 na kraj -są szcepionki.Skuteczność szczepionki 95 %,przechodzenie wirusa bezobiawowo 95%.