Ile kosztowały Dni Przasnysza w 2022 r.? Mniej niż przewidywano

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do kalendarza miejskich imprez plenerowych powróciła największa z nich – Dni Przasnysza. Tym razem nie było powtórki ze święta miasta z 2019 r., które zorganizowano w wersji budżetowej, co negatywnie odbiło się na frekwencji. Choć wydatki na imprezę w 2022 r. były wyższe, zwłaszcza niedzielna odsłona letniego festiwalu zgromadziła nienotowane wcześniej tłumy.

 

Na scenie podczas Dni Przasnysza 2022 wystąpili m.in.:

  • Smolasty
  • Grubson
  • Wanda i Banda
  • Freaky Boys
  • Exaited

 

 

Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze w 2020 r. na konto organizatora Dni Przasnysza wpłynęła zaliczka wynosząca 50 tys. zł, której ze względu na pandemiczne ograniczenia przez ostatnie 2 lata nie udało się wykorzystać. Voucher zasilił więc konto imprezy w 2022 r., co pozwoliło ograniczyć tegoroczne wydatki.

– Dni Przasnysza w 2022 r. kosztowały około 220 tys. zł. Sumą 30 tys. zł wsparł nas Urząd Marszałkowski, a około 20 tys. pozyskaliśmy od sponsorów. Realne wydatki na ten cel z kasy miasta w bieżącym roku wyniosły więc ok. 120 tys. zł – przekazał burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Podatki wysokie i się bawią

Hgj
Hgj
1 rok temu

A ile dostała firma która organizowała dni Przasnysza zamiast MDK? Panie Burmistrzu prosimy o odpowiedź. Pewnie nie słyszy

Małgosia.
Małgosia.
1 rok temu
Reply to  Hgj

Wlasnie całość wzięła

Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu
Reply to  Hgj

No właśnie jakie to są koszty

ewa
ewa
1 rok temu

Czy w tej kwocie są także koszta prac naprawczych stadionu. A widząc w jakim stanie został myślę, że mogą to być bardzo wysokie.

Maggy
Maggy
1 rok temu

Ciekawe… Może dowiemy się ile miasto zarobiło na udostępnieniu miejsca handlującym i na wesołe miasteczko? Coś mi się zdaje, że za dni Przasnysza zapłacili mieszkańcy zostawiając pieniądze w tych budach i na karuzeli.

jana
jana
1 rok temu
Reply to  Maggy

Taka była ich wola , jak ktoś nie chciał to nie korzystał . Proste 🙂

Konowal
Konowal
1 rok temu

Wiecie co mnie doluje na takich pseudo imprezach dla pospólstwa? To że sprawdzają czy ktoś nie wnosi własnych napojów z Biedronki. No żenada po prostu.

zeno
zeno
1 rok temu

Za takie dno to i tak za drogo

Anna
Anna
1 rok temu

Te dni w Przasnyszu to okropna pomylka.Szkoda nawet jednej zlotowki z naszych podatkow ktora byla wydana na zorganizowanie tej pseudo imprezy. ŻENADA

Natalia
Natalia
1 rok temu

Jak zwykle wszystkich nie da rady zadowolić, albo specjalnie jęczą i narzekają bo takie mają hobby. Co do napoi można było wnosić ale tylko do 0.5 litra pojemności butelek. Ja dla dziecka miałam 5 butelek Water Kubusia i bez problemu mogłam wnieść. Koleżanki tak samo.