II Orszak Trzech Króli w Świętym Miejscu [FOTO]

W piątek, 6 stycznia 2023 roku orszaki w trzech kolorach ze Starej i Nowej Krępy oraz Grabowa wyruszyły do Świętego Miejsca, by tam wziąć udział w uroczystej mszy świętej i wspólnej zabawie.

 

Ks. Jacek Daszkowski, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Świętym Miejscu oraz Gmina Przasnysz zaprosili mieszkańców gminy oraz wszystkich parafian do wzięcia udziału w II Orszaku Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się od przemaszerowania trzech barwnych korowodów do kościoła w Świętym Miejscu, gdzie odbyła się msza święta.

Grupy orszakowe:

  • Orszak Europejski w kolorze czerwonym – Król Kacper z kadzidłem – Szkoła Podstawowa w Lesznie
  • Orszak Azjatycki w kolorze zielonym – Król Melchior ze złotem – Szkoła Podstawowa w Nowej Krępie
  • Orszak Afrykański w kolorze niebieskim – Król Baltazar z mirrą – Szkoła Podstawowa w Bogatem

 

Po zakończeniu mszy świętej organizatorzy Orszaku Trzech Króli zaprosili na ciepłą grochówkę z kiełbaską i herbatę rozgrzewającą z goździkiem przygotowaną przez druhów strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Krępie, ciasta wykonane przez parafianki, a także występ zespołu „Moja Rodzina”. Patronat nad uroczystością objął Starosta Przasnyski.

W trakcie uroczystości zbierano fundusze na leczenie sióstr Nowickich, mieszkanek gminy Przasnysz. Dziewczynki chorują na białaczkę.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments