Iga Tadra z Chorzel z I nagrodą w XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”

Iga Tadra z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach zdobyła pierwszą nagrodę w XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Iga swoją pracą, „Nieskończoność życia”, wygrała kategorię plastyczną.

 

 – Organizowany od 17 lat Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki daje młodzieży możliwość wypowiedzenia się na różne tematy związane z ochroną życia człowieka. Nastolatki opowiadają w swoich pracach o starości, kresie życia i adopcji, a także o zagadnieniach bioetycznych takich jak aborcja, antykoncepcja, in vitro czy eutanazja. Wielu uczestników opisuje prawdziwe historie narodzin swojego rodzeństwa lub dziecka z najbliższej rodziny – informują organizatorzy.

 

W tym roku konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka odbył się w trzech kategoriach artystycznych: literackiej, plastycznej i multimedialnej oraz w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkie klasy szkół ponadpodstawowych. Zgłoszono do niego 1479 prac.

Gala Finałowa konkursu w związku z reżimem sanitarnym odbyła się online. Jej gośćmi byli Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek, Szef Gabinetu Politycznego Ministra Radosław Brzózka oraz Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Serdecznie gratulujemy!

 

Źródło pro-life
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Aborcja, eutanazja, in vitro.
W sam raz tematy dla jedenastolatków, nie ma co.

Ada
Ada
1 miesiąc temu

Tylko że właśnie do takich 11 letnich dzieci idzie przekaz medialny że aborcja jest ok, eutanazja też. Dzieci biorą udział w manifestacjach z matkami czy ojcami. Na każdym kroku na portalach są zasypywane informacjami że to jest ok A NIE JEST. Bardzo dobrze że są takie konkursy. A praca PIĘKNA!!!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
odpowiada  Ada

Co złego widzisz w eutanazji? Jeśli ktoś w pełni świadomie chce odejść, to co mi do tego? Wiesz że są ludzie nieuleczalnie chorzy, dla których cały dzień upływa pod znakiem bólu i cierpienia? Cały dzień cierpisz i wiesz, że kolejny dzień będzie gorszy. A koniec i tak jest bliski. Jakim prawem mam oceniać taką osobę?