„Idę, bo szukam nadziei” – zakończyła się Przasnyska Ekstremalna Droga Krzyżowa [FOTO]

„Idę, bo szukam nadziei” – pod takim hasłem, 24 marca, mszą świętą o godzinie 18.00 w kościele farnym rozpoczęła się Przasnyska Ekstremalna Droga Krzyżowa.

 

Nabożeństwo celebrował ks. prał. dr Andrzej Maciejewski.

– Podczas homilii upraszał pątników, aby nocną wędrówkę spędzili w milczeniu na rozmowie z Bogiem, a nie na rozmowach o swoich bolączkach z innymi uczestnikami drogi krzyżowej, gdyż wówczas będzie to zmarnowany trud pielgrzymki – relacjonuje Jarosław Stanisław Włodarczyk.

Na nocny szlak pątniczy wyruszyli 200 – osobową grupą. Prawie połowie z nich udało się trasę pokonać w całości.

– EDK to nie tylko zaliczenie 45 – kilometrów marszu nocą, lecz przede wszystkim próba nawiązania w milczeniu bliższej relacji z Bogiem, zmagając się z trudnościami fizycznymi oraz bólem. Każdy z pątników na swój sposób na trasie poznawał tajemnice Drogi Krzyżowej. Nocna rozmowa z Bogiem i sobą dała wielu z nich szansę na dokonanie zmian w swoim życiu. To z potrzeby przeżyć duchowych pątnicy strefę komfortu, snu w łóżku w ciepłym domu zamienili na trud całonocnej wędrówki w chłodzie. Wędrowali po piaszczystych drogach i wertepach, gdzie kilkakrotnie deszcz spowodował, że część trasy była błotnista – dodaje.

 

Szlak Przasnyskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jak co roku były ciężki do pokonania, a opracował go już po raz dziewiąty Leszek Czaplicki.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments