I etap XII edycji Zimowego Maratonu Na Raty za nami

Klub Sportowy „Przaśnik Przasnysz” zaprosił miłośników biegania do udziału już w tegorocznej edycji Zimowego Maratonu Na Raty. Po raz kolejny zawody biegowe odbyły się na terenie przasnyskiego lotniska.

 

ZiMNaR polega na pokonaniu dystansu 42 km na raty, w odcinkach liczących 7 km. Poszczególne jego etapy odbywać się będą w każdą sobotę stycznia i lutego niezależnie od warunków atmosferycznych i stanu nawierzchni. Ich celem jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji wśród lokalnej społeczności.

W sobotę, 6 stycznia 2024 roku odbył się I etap XII edycji Zimowego Maratonu Na Raty organizowanego przez Klub Sportowy „Przaśnik Przasnysz”. Patronat nad imprezą objął starosta przasnyski Paweł Mostowy. Na starcie pojawiło się niemal 50 zawodników. Doświadczeni biegacze rywalizowali na dystansie 7 km, zaś młodsi i mniej doświadczeni na połowie tego dystansu.

– Zima widocznie usłyszała o rozpoczęciu zawodów i przybyła z wizytą na przasnyskie lotnisko pokrywając trasę grubą warstwą białego puchu. Kilka stopni mrozu i brak wiatru sprawiły że biegacze mieli wymarzone warunki do rywalizacji  – relacjonuje klub.

Przed zawodnikami jeszcze pięć etapów zasadniczych i dwa rezerwowe.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
biegacz
biegacz
1 miesiąc temu

A gdzie Czopek, aaaa, jak to czopek schował się. A gdzie?