Hubert Rutkowski odwiedził uczniów z Krasnego

Światowej sławy pianista odwiedził dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Krasnem, aby opowiedzieć im o swoim życiu i muzyce.

 

W sobotę odbyła się inauguracja obchodów 650-lecia powstania Krasnego. Przybył na nią Hubert Rutkowski, światowej sławy pianista, który zagrał wspaniały koncert muzyki poważnej.

W środę, 23 marca muzyk odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem. W trakcie spotkania opowiedział o sobie i swoim życiu zawodowym.

– Muzyk podzielił się z dziećmi i młodzieżą nie tylko informacjami o tym kim jest i co robi, ale opowiedział o swojej największej pasji, o muzyce. Uczniom szczególnie ciekawa wydała się historia o tym, jak chłopak z Krasnego, absolwent miejscowej szkoły podstawowej stał się znanym wirtuozem fortepianu, który koncertował w większości krajów Europy, Azji, Ameryki Południowej i USA. Okazało się, iż kluczem do sukcesu był nie tylko talent, ale przede wszystkim poświęcenie oraz bardzo ciężka praca – wspomina szkoła.

 

Uczniowie angażowali się w rozmowę z artystą zadając mu mnóstwo pytań. Hubert Rutkowski bardzo chętnie na nie odpowiadał zachęcając dzieci i młodzież do realizowania swoich marzeń i pasji.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments