Hubert Bońkowski Mistrzem Polski, Mędrzycki z brązem, Tyrka na 4. miejscu

W dniach 17 – 19 września 2021 w Skierniewicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym klasycznym kobiet i mężczyzn, juniorów, seniorów oraz weteranów. Przasnyski Ludowy Klub Sportowy Grom reprezentowało trzech zawodników.

 

Hubert Bońkowski zwyciężył w swojej kategorii i został Mistrzem Polski.

– Bońkowski jest utalentowany, genetycznie silny i dążący do celu, był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. Hubert to młodszy brat Jakuba, który miał wystartować w MP w kat. do 53kg. Plan pokrzyżowały przygotowania do Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się w Szwecji w tym miesiącu – mówi nam trener Cezary Pykała.

 

Drugim zawodnikiem był Marek Mędrzycki. Wśród juniorów do lat 16 w kategorii wagowej do 59kg wywalczył brązowy medal.

– Marek to ambitny młody zawodnik, ciężko pracujący na treningach, niewiele zbrakło do srebrnego medalu (2,5kg) – mówi Pykała.

Ostatnim reprezentantem LKS Grom był Paweł Tyrka, który uplasował się na 4. miejscu Mistrzostw Polski w kategorii wagowej do 105kg.

– Zawodnik z niedowagą aż 12 kg borykał się z cięższymi rywalami. Paweł to 16 – letni  silny młody zawodnik dopiero zaczynający swoja przygodę z trójbojem siłowym – dodaje trener.

Dzięki świetnym wynikom młodych sportowców Ludowy Klub Sportowy Grom Przasnysz wśród juniorów do lat 16 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski drużynowo.

Mistrzostwa Polski stały na wysokim poziomie, w zmaganiach startowało 500 zawodników.

 

Podziękowania: Dla Burmistrza Miasta Przasnysz Pana Łukasza Chrostowskiego, Starosty Przasnyskiego Pana Krzysztofa Bieńkowskiego, Dyrektora Osir Krzysztofa Szczepańskiego, Pana Krzysztofa Głodkowskiego właściciela Firmy Studio Sport, Pana Tomasza Gotlib, Pana Jacka Ślubowskiego, Pana Pawła Kaczorek i wszystkim tym którzy kibicują zawodnikom LKS Grom Przasnysz.

 

 

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments