Harmonogram luzowania obostrzeń w czerwcu. Limity nie dotyczą zaszczepionych

Za nami kolejna konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak przekazał minister, coraz większa liczba osób zaszczepionych oraz odpowiedzialne zachowanie obywateli sprawia, że spada liczba chorych na COVID-19, co pozwala luzować obostrzenia. Na stronie rządu opublikowano już komunikat w tej sprawie.

 

Szef resortu zdrowia podkreślił, że obecnie notowany jest bardzo niewielki wzrost liczby wykonywanych testów, przy jednoczesnym spadku wykrywanych zakażeń. – Pierwszy wniosek, to jest oczywiście taki, że sytuacja się zdecydowanie poprawia, a drugi wniosek, że to systematyczne luzowanie, z jakim mamy do czynienia od ponad półtora miesiąca, nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyśpieszania pandemicznego – cały czas mamy do czynienia ze spadkiem i to ze spadkiem, który ma wysoką dynamikę – przekazał Adam Niedzielski.

 

A to oznacza, że od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie wesel i zgromadzeń do 150 osób, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu – 1 osoba na 15 m kw, jednak limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Otwarte zostaną również sale zabaw dla dzieci. Z transportu publicznego będzie mogło skorzystać więcej pasażerów.

 

Szczegółowy harmonogram zmian na czerwiec przedstawia się następująco:

Od 6 czerwca 2021 r:

Imprezy okolicznościowe w lokalu oraz zgromadzenia (m.in. wesela):

  • maks. 150 osób

Targi i konferencje:

  • 1 osoba na 15 m2

Transport zbiorowy:

  • 75 proc. obłożenia

Sale zabaw dla dzieci:

  • 1 osoba na 15 m2

W każdej sytuacji limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca. Jak informuje rząd, zasady mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju dynamicznie ulegnie zmianie.

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń, możliwe będzie kolejne luzowanie obostrzeń na czas wakacji.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
20 dni temu

Wszyscy siedzą przy jednym stole ale ważne że pomieszczenie duże i limit 15m na osobę zachowany. Teraz kiedy mamy sprzyjające warunki, po co jakieś limity. Powinno się organizować imprezy masowe. Przecież te obostrzenia to od dawna była fikcja bo ludzie rozsądni jak są chorzy to siedzą w domu a nie łażą po mieście. A tam gdzie ludzie się zarażali czyli praca, dom czy szpital to obostrzenia nie miały zastosowania. Ale niektórzy tak zaciekle ich bronili, że gotowi byli zadłużyć kraj i zniszczyć gospodarkę byleby mieć ułudę bezpieczeństwa. Ostatnio wybitni naukowcy, po niezwykle skomplikowanych badaniach, odkryli w końcu to co większość… Czytaj więcej »