Harcerze z hufca ZHP Przasnysz na Ogólnopolskim Harcerskim Rajdzie „Wisła”

W dniach 19 – 21 maja harcerze spotkali się na trasie 46. Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”. Wspólna zabawa pozwoliła im na poznanie zakątków Mazowsza. Wydarzenie zakończyło się koncertem.

 

Organizatorem 46. Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła” była Chorągiew Mazowiecka ZHP. Honorowy patronat nad nim objęli Tobiasz Bocheński, Wojewoda Mazowiecki oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

– Celem rajdu była popularyzacja wiedzy, informacji i elementów kultury związanych z 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, propagowanie specjalności w środowisku harcerskim Chorągwi Mazowieckiej ZHP, a także zachęcenie do dalszej pracy ze specjalnościami, które są atrakcyjnym sposobem wzbogacenia programu pracy drużyny i integracji środowisk harcerskich, promocji harcerskiego stylu życia oraz edukacji ekologicznej – informują organizatorzy.

 

Udział w rajdzie wzięły także drużyny z terenu powiatu przasnyskiego. Hufiec ZHP Przasnysz reprezentowała drużyna 4 HDK „Wega” wspólnie z 2 HDT „Tibesti”, 1 HDR „Sanitas”, 2 WDH „Liwiec”, 5 KDH „Bastion” oraz zuchowy patrol z 6. WDH „Młode Orły”.

Na każdej trasie na uczestników czekało wiele zadań do rozwiązania. Musieli wykazać się znajomością, nie tylko symboliki harcerskiej, prawa harcerskiego, historii, znajomości udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także kreatywnością i sprytem.

Drugi dzień zmagań zakończył się dotarciem do Stanicy Harcerskiej w Gorzewie i koncertem zespołu „Grupa na Swoim”.

– Występ był świetnym podsumowaniem całego emocjonującego dnia na rajdowym szlaku, podczas którego uczestnicy mierzyli się z zadaniami przygotowanymi specjalnie dla nich przez organizatorów tras. Gościem specjalnym, który odwiedził Stanicę Harcerską w Gorzewie był Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik – dodają organizatorzy.

 

Wyniki 46. Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”.

  • 2 WDH „Liwiec” zajęła III miejsce na trasie rajdowej nr 3 – „Podróże w czasie”
  • 4 HDK „Wega” wspólnie z 2 HDT „Tibesti” zajęła II miejsce na trasie nr 6 –  ZA-KO-DO-WA-NI
  • 1 HDR „Sanitas” zajęła III miejsce na trasie nr 6 – ZA-KO-DO-WA-NI

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments