Harcerze z Czernic Borowych uczyli się o II wojnie światowej.

Wrzesień jest miesiącem wspomnień o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nie zapomnieli o tym harcerze z czernickiej drużyny 1 HDK „Zielony Płomień”, którzy wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Edytę Zielińską i Joannę Szafrańską.

 

Podczas spotkania harcerze sprzątnęli groby poległych żołnierzy oraz Pomnik Zamordowanych w Pomiechówku oraz grób Stanisława Chełchowskiego i Włodzimierza Flunta. Śmierć poległych uczcili minutą ciszy i modlitwą. Opiekunki przybliżyły dzieciom postać generała Stanisława Sosabowskiego i żołnierzy z 21. Pułku Piechoty im. „Dzieci Warszawy”.

Wśród atrakcji znalazła się gra terenowa pod nazwą „Wojenko, wojenko..”.

– Jej tematyką była II wojna światowa, a w tym również rola harcerzy. Po wyjściu w teren druhny i druhowie zasłużyli na odpoczynek, podczas którego zorganizowali piknik na trawie. Przygotowane w domach zdrowe i kolorowe kanapki zaspokoiły głód, po czym odbyły się zabawy integracyjne, a następnie warsztaty z graffiti – opowiada druhna Edyta Zielińska.

Efektem ich wspólnej pracy był plakat, który upamiętniał wydarzenia wrześniowe.

– Wszelkie działania patriotyczne miały na celu przypomnienie harcerzom jak ważne jest słowo ojczyzna i jak należy dbać o pamięć o tych, którzy przelali za nią krew – dodaje drużynowa.

Zorganizowano również konkurs pod tytułem „Harcerskie graffiti”, w którym nagrodzeni zostali:

I miejsce – druh Krzysztof Pszczółkowski,

II miejsce – druhna Wiktoria Żelarzewska,

III miejsce – druhna Julia Gadomska,

wyróżnienie – druhna Patrycja Jusiak.

w.b.


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments