Harcerze z Czernic Borowych posprzątali swoją okolicę

Harcerze z Szkoły Podstawowej im. J. Sieklickiej w Czernicach Borowych porządkowali swoją okolicę w ramach harcerskiej akcji sprzątania świata „Czuwam dla Ziemi!”.

 

Harcerze ze szkolnej drużyny 1 HDK „Zielony Płomień” z Czernic Borowych oraz wychowankowie Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze Dzieci” wzięli udział w harcerskiej akcji sprzątania świata pod nazwą „Czuwam dla Ziemi!”. Jej głównym celem było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży świadomości ekologicznej oraz wzięcia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

–  Akcja miała również na celu pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji ekologicznej – informuje Joanna Szafrańska.

Spotkanie w ramach akcji rozpoczęło się pogadanką z dh Grzegorzem Krajewskim na temat bezpieczeństwa, a następnie przystąpiono do sprzątania okolicy.

 

– Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał harcerzom i pozostałym uczestnikom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia – dodaje Szafrańska.

Po zakończeniu akcji, jej uczestnicy wzięli udział w ognisku integracyjnym.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments