Harcerze i zuchy z 2 WDH Liwiec zadbali o miejsca pamięci

Drużyna 2 WDH Liwiec tradycyjnie wiosną spotyka się, by zadbać o lokalne miejsca pamięci. Młodzi harcerze i zuchy chcą zachować je w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń.

 

W ostatnim czasie drużyna 2 WDH Liwiec przeprowadziła prace porządkowe na terenie cmentarza wojennego w Jednorożcu. W wyniku ostatnich wichur, w miejscu spoczynku kilku tysięcy żołnierzy niemieckich i rosyjskich poległych podczas bitew przasnyskich, przewróciły się dwie stele, a na terenie nekropolii znalazło się mnóstwo połamanych gałęzi. Nie brakowało też zostawionych przez odwiedzających to miejsce ludzi, śmieci. Harcerze i zuchy z 2 WDH Liwiec uporządkowali teren.

– Jeśli chodzi o przewrócone stele, to sytuacja jest już zgłoszona do wójta Krzysztofa Iwulskiego, który jak zawsze bardzo chętnie nam pomaga – informuje 2 WDH Liwiec.

 

W ostatnim czasie drużynie udało się posprzątać również Górkę Partyzantów i zadbać o groby na lokalnym cmentarzu. Drużyna 2 WDH Liwiec obecnie liczy 18 osób, w wieku od 7 do 14 lat.

– Jesteśmy drużyna wielopoziomową, co oznacza, że mamy w swojej drużynie zarówno harcerzy jak i zuchów. Wszyscy chętnie angażują się w takie akcje. Na tym polu mamy nawet pewne sukcesy – w 2020 roku zdobyliśmy 2 miejsce w konkursie „Zaopiekuj się pamięcią” – komentuje drużyna.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments