Handball Przasnysz będzie reprezentować miasto na ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej

Dziesięć zespołów, a wśród nich – medaliści mistrzostw Polski. W najbliższą sobotę zostanie rozegrany I Turniej Piłki Ręcznej Masters o Puchar Burmistrza Morąga. W turnieju wystąpi drużyna Handball Przasnysz.

 

– Wystąpią w nim zarówno drużyny stawiające pierwsze kroki w najstarszej kategorii wiekowej tej dyscypliny, jak mające w sportowym CV występy na arenach międzynarodowych. Początkującymi są m.in.: Olsztyn Handball Masters (gospodarze turnieju) i Handball Przasnysz. Dla niektórych zawodników turniej w Morągu będzie absolutnym debiutem. Gablotami pełnymi pucharów mogą natomiast pochwalić się WKPR Masters Warszawa, Dzik Warszawa czy Trójka Masters Ostrołęka. Zapowiada się zacięta rywalizacja! – informuje Handball Przasnysz.

Do kategorii masters zaliczani są zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Żeby walczyć o mistrzostwo Polski, nie można grać w żadnej z drużyn ligowych. Morąski turniej, mający charakter towarzyski, nie przewiduje takiego ograniczenia.

– Zawody rozpoczną się o godzinie 9 w hali sportowej przy ulicy Mickiewicza 25 w Morągu. Zespoły będą podzielone na dwie grupy. Mecze potrwają 12 minut. Po zakończeniu gier, planowanym około godziny 16.30, odbędzie się dekoracja zwycięzców. Ponadto wyróżnieni zostaną: król strzelców turnieju, najlepszy bramkarz, najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) oraz najstarszy gracz – przekazuje stowarzyszenie.

Turniej honorowym patronatem objął burmistrz Morąga Tomasz Orłowski, który ufundował puchary, medale i statuetki.

W I Turnieju Piłki Ręcznej Masters o Puchar Burmistrza Morąga wystąpią:

  1. Dzik Warszawa
  2. WKPR Masters Warszawa
  3. Trójka Masters Ostrołęka
  4. Jurand Ciechanów
  5. Handball Przasnysz
  6. Handball Płock
  7. Masters Bartoszyce
  8. Morąg Masters
  9. Działdowo
  10. Olsztyn Handball Masters

Relację turnieju będzie można oglądać na facebookowym profilu Olsztyn Handball Masters.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wieśniak
Wieśniak
28 dni temu

Walczta jak lwy