Haker przejął konto i wziął pożyczkę. Policja ostrzega

Oszuści i hakerzy, korzystając z popularności serwisów ogłoszeniowych, okradają konta bankowe kolejnych osób. Wykorzystują w tym celu, miedzy innymi, fałszywe strony do logowania w bankowości internetowej. Ostatnio, w taki właśnie sposób, pieniądze straciła mieszkanka Mławy. Haker wziął z jej konta pożyczkę i wykonał natychmiastowy przelew.

 

– Mławianka, korzystając z popularnego serwisu ogłoszeniowego, wystawiła przedmiot na sprzedaż. Po krótkim czasie, na komunikatorze otrzymała wiadomość od kupującego, który przesłał jej wiadomość z linkiem do pobrania wpłaty za zakupiony przedmiot. Mławianka skorzystała z gotowego linka, który przekierował ja na stronę przypominającą bankowość internetową. Kobieta, po zalogowaniu się na konto otrzymywała kolejne wiadomości z banku, które zatwierdzała. Po chwili zauważyła, ze ktoś wziął szybką pożyczkę na jej koncie a następnie natychmiast przelał pieniądze na inne konto. Mławianka powiadomiła bank i policję – informuje Anna Pawłowska, z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

 

Policja ostrzega – korzystanie z gotowych, niezweryfikowanych na portalu ogłoszeniowym linków do wpłat, przesyłanych za pomocą komunikatora, jest dużą nieostrożnością. Takie wiadomości to najczęściej  dzieło hakera. Niczego nie podejrzewający użytkownik jest przekonany, że loguje się na stronie swojego banku. Tymczasem udostępnia dane logowania oszustowi, który przejmuje kontrolę nad kontem w banku. Pieniądze znikają dosłownie na oczach oszukanego.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments