Grzegorz Herubiński z Przasnysza wyróżniony przez marszałka województwa. Za działania w ramach wolontariatu

29 listopada w Warszawie odbyła się konferencja z okazji Dnia Pracownika Socjalnego pt. „Rozwój usług społecznych na Mazowszu”. W czasie spotkania rozstrzygnięto konkurs „Rozwój usług społecznych wyzwaniem polityki społecznej na Mazowszu”. W gronie wyróżnionych przez marszałka Adama Struzika jest pracownik socjalny przasnyskiego MOPS Grzegorz Herubiński, który w formie wolontariatu – poza obowiązkami służbowymi – odznaczył się wsparciem osób potrzebujących.

 

W konferencji wzięli udział m.in. pracownicy Ośrodka w Przasnyszu: pracownik socjalny – Grzegorz Herubiński i p.o. Kierownika Działu Pomocy Środowiskowej – Paulina Zaborowska. Podczas konferencji wskazano na wyzwania rozwoju usług społecznych w kontekście deinstytucjonalizacji i powołania CUS, a także pod dyskusję poddano kwestie związane z rozwojem profesji społecznych. W debacie głos zabrali specjaliści w zakresie polityki społecznej.

 

W czasie spotkania rozstrzygnięto także konkurs pn. „Rozwój usług społecznych wyzwaniem polityki społecznej na Mazowszu”. Celem konkursu było promowanie i nagradzanie aktywnych pracowników pomocy społecznej z województwa mazowieckiego, którzy w czasie epidemii COVID-19 wyróżnili się działaniami na rzecz osób potrzebujących (poza obowiązkami służbowymi, w formie wolontariatu).

Z rąk Mariusza Budziszewskiego– zastępcy Dyrektora ds. Profilaktyki Uzależnień i Wspierania Rodziny w MCPS pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Grzegorz Herubiński otrzymał wyróżnienie. Podczas wręczania dyplomu podkreślono zaangażowanie i okazane serce na rzecz osób potrzebujących „na pierwszej linii frontu”, w tym szczególnie trudnym czasie szerzącej się pandemii.

Konferencję zakończono podziękowaniami za trud codziennej pracy na rzecz drugiego człowieka, a także życzeniami bożonarodzeniowymi dla wszystkich pracowników służb społecznych.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
2 lat temu

Lubię tego młodego człowieka. Kiedyś pracował z nim moj Syn I miał jak najlepsze zdanie. Profesjonalista o wielkim sercu, rzetelny i we wszystko zaangazowany przasnyszanin. Gratuluję!

ever
ever
2 lat temu

Szlachetne czyny, liczy się podwójnie, to się nabywa z życiem, a z potrzebą niesienia pomocy, trzeba się urodzić… Pełny szacunek i GRATULACJE!!!