Grupa SPEED w czerwcu odnotowała 4334 wykroczenia drogowe

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym miesiącu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość oraz popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni.

– Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w maju skontrolowali ponad 4800 pojazdów – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

W minionym miesiącu maju policjanci z grupy SPEED:

 

  • ujawnili 4334 wykroczenia drogowego , z czego 3659 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 27 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.
  • nałożyli 3554 mandaty karne,
  • zatrzymali 49 praw jazdy
  • zatrzymali 165 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 19 kierujących pod wpływem alkoholu,
  • ujawnili 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED apelują o zachowanie rozwagi i rozsądku podczas jazdy samochodem.

– Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments