Grupa SPEED. Prawie 1200 wykroczeń na drogach w ubiegłym tygodniu

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

– W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1181 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 994 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 7 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 1022 mandatów, a w 26 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 8 praw jazdy oraz 36 dowodów rejestracyjnych oraz pijanego  kierowcę i osobę, która kierowała pomimo orzeczonego zakazu – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

 

Nadmierna prędkość to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. W reakcji na zagrożenie, jakie niosą ze sobą lubiący zbyt szybką jazdę kierowcy, od lipca 2019 roku na terenie Mazowsza działa policyjna grupa SPEED. Ma ona na celu przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments