Grupa SPEED. Prawie 1000 wykroczeń na drogach w ubiegłym tygodniu

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości.

– W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 993 wykroczenia. 810 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, w tym 7 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 886 mandatów karnych i skierowali 24 wnioski do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 9 praw jazdy oraz 40 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 2 pijanych kierowców i 1, który kierował  pomimo orzeczonego zakazu – informuje Zespół Prasowy KWP zs. W Radomiu.

„Kierowcy, którzy zdecydują się na szybką i niebezpieczną jazdę po drogach województwa mazowieckiego muszą się liczyć z surowymi konsekwencjami za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników dróg” – przestrzega policja.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments