Grupa Speed. Ponad 900 mandatów i 13 zatrzymanych praw jazdy

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu.

 

Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu do zwalczania agresywnych zachowania na drodze, które powodują śmiertelne zagrożenie nie tylko dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1017 wykroczeń na drogach garnizonu mazowieckiego, 838 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 12 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 904 mandaty, a w 25 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń.

Mundurowi zatrzymali 13 praw jazdy oraz 28 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonych zakazów.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Dobrze że jest ta grupa, dbają o bezpieczeństwo na drogach w regionie