Grupa SPEED. Ponad 1200 wykroczeń w ubiegłym tygodniu

Grupa SPEED patrolując drogi w województwie mazowieckim ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość i popełniających inne groźne wykroczenia drogowe.

 

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Funkcjonariusze są bardzo dobrze wyszkoleni. W minionym tygodniu policjanci ujawnili 1223 wykroczenia.

– 1000 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 12 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 1092 mandatów, a w przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 14 praw jazdy oraz 46 dowodów rejestracyjnych, 6 pijanych kierowców i 3, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

 

– Pamiętać należy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia. Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego – dodaje zespół.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments